A negyedik kupakör jön

2023. május. 10., 09:33   |

A Magyar Kupa megyei selejtezőjeként is funkcionáló 2022-23-as Megyei Kupa 4. fordulójának mérkőzéseit rendezik ma Szabolcs-Szatmár-Beregben.

A május 10-re kiírt negyedik körben a főtáblára kvalifikált előző kör győztesei – Csengersima, Gyulaháza, Tarpa, Újfehértó – a Megyei Kupa elődöntőjében mérkőznek meg egymással a kupadöntőbe jutásért, míg a harmadik fordulóban alulmaradt csapatok a Magyar Kupa főtáblára kerülésért játszanak. Érdekesség, hogy a főtábláért rendezett találkozókon azonos osztályú csapatok mérkőznek meg egymással.

Magyar Kupa-selejtező: a főtáblára kerülésért

Május 10. (kezdés: 17 óra): Ibrány SE (megyei I. o.) – RSE Nagyecsed (megyei I. o.), Biri SE (megyei II. o.) – Agnis-Gergelyiugornyai SE (megyei II. o.)

Megyei Kupa: elődöntő

Május 10. (kezdés: 17 óra): Gyulaháza KSE (megyei II. o.) – Tarpa SC (megyei I. o.), Csengersima KHE (megyei II. o.) – Újfehértó SE (megyei I. o.)

A továbbjutás valamennyi helyszínen egy mérkőzésen dől el: amennyiben a kilencven perc után döntetlen az állás, az alacsonyabb osztályú egyesület jut tovább. Azonos osztályú ellenfelek mérkőzésén döntetlen esetén 5-5 büntetőpontról végzett rúgással döntik el a továbbjutó kilétét.