Magyarország tizenhat legnagyobb városa közül kilencnek van jelenleg NB I-ben szereplő csapata.
Magyarország tizenhat legnagyobb városa közül kilencnek van jelenleg NB I-ben szereplő csapata. Szeged, Szolnok, Kaposvár és Sopron a másodosztályban, Tatabánya a harmadosztályban szerepel. Ha összeállításunk néhány nappal korábban készült volna, ide kerülhetett volna Veszprém is, ám a napokban bejelentették, hogy visszalépnek a bajnoki küzdelmektől. A húsz legnépesebb város közül Érd, Nagykanizsa és Eger nem ad profi klubot az országnak.
Nem csak a profi ligákban, de a megyei bajnokságban is meghatározó lehet, hogy egy-egy csapatnak mekkora a háttere. A Baranya megyei bajnokságot a Komló vezeti, ahol 2014-ben 24 ezer embert számláltak össze. Bács-Kiskun megye éllovasa a Kiskunfélegyháza, ahol 29 ezer lakos él.
Békés megyében a Kondoros csapata telelt az élen. A kisváros ötezer fővel rendelkezik. Hasonló helyzetben van Borsod-Abaúj-Zemplén is, ahol a hatezer főt számláló Felsőzsolca vezeti a megye egyes tabellát. Csongrád megye királya féltávnál Hódmezővásárhely, ahol 45 ezer fő él.
Fejér megyében jól állnak a profi klubokkal, így lehet, hogy a megye egyes bajnokság listavezetője egy község, méghozzá Iváncsa, ahol valamivel több mint kétezer polgár éli mindennapjait. Győr-Moson-Sopron megyében idén a Csorna telel az élen, amelynek kilencezer fő örül.
Hajdú-Bihar megyében holtverseny állt elő a tavaszi időszak előtt. Hajdúsámsonban 13 ezer, míg Sárrétudvariban alig háromezer fő él. Nem mindegy... Heves megyében is egy község áll az élen, méghozzá Nagyréde, ahol alig több mint háromezer ember él, mégis magabiztosan állnak a tabella élén.
Nincs ez máshogy Komárom-Esztergom megyében sem, ahol évek óta meghatározó a Kecskéd, ahol épphogy kétezren élnek. Olyan csapatokat megelőzve, mint a Tata, a Komárom, vagy az Esztergom. A Nógrád megyei Somoskőújfaluban néhány százzal élnek többen, mint az előbb említett Kecskéden, így ők is községként tudnak az élen állni. A Jászságban a 11 455 főt számláló Tiszaújváros vezeti a bajnokságot jelenleg.
Pest megyében a cikk elején már említett – Budapest agglomerációjához tartozó – Érd csapatát találjuk, ahol 63 ezer ember él. Somogy megye ura a mindenki által jól ismert, ötezer főt számláló Balatonlelle. A nyári időszakban sokszor ennyien vannak, de az most nem számít...
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében egy nagyközség csapata telel az élen. Tuzsér háromezer főt számlál. Tolna megyében a Bonyhád csapata várhatja legoptimistábban a tavaszt, 13 ezer fő szeretne bajnokavatást látni.
Vas megyében is sokan örülnek az őszi elsőnek, hiszen Celldömölkön 11 ezer fő él. Veszprém megyében sem minden a népességszám, hiszen a mindössze kétezer főt számláló Úrkút vezeti a tabellát. Zala megye listavezetője a majd nyolcezer főt számláló Lenti, de az Andráshida és a Hévíz is nagy eséllyel pályázik a bajnoki címre.
Összeállításunkból tehát kiderült, hogy egyáltalán nincs összefüggés a nagy lélekszám és a csapat sikeressége közül. Az Iváncsa, a Sárrétudvari, a Kecskéd, a Somoskőújfalu és az Úrkút bizonyítja, hogy megfelelő szakmai munkával el lehet tüntetni a városok és falvak közötti különbségeket.
Örömmel tudatjuk a megyei futsal társadalommal, hogy az MLSZ futsal szakág vezetője a hagyományos nyári edzőtáborban a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Szilágyi Norbertet hirdette és tüntette ki az elmúlt bajnoki évad legjobb játékvezetője címmel.
Szombaton a nyírbátori sporttelepen rendezett tornával fejeződött be az MLSZ Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Igazgatóság által szervezett Öregfiúk bajnokság.